
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Number of Cells | 1 |
| Output Current | 1.5 A |
| Fault Protection | Over Voltage |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Battery Type | Multi-Chemistry |
| Function | Charge Management |
| Output Voltage | 2 V to 20 V |
Stock: 78
Distributors
pcbx
Unit Price$7.32894
Ext.Price$7.32894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.32894 | $7.32894 |
| 10 | $5.74119 | $57.41190 |
| 25 | $5.34463 | $133.61575 |
| 50 | $5.12198 | $256.09900 |
| 100 | $4.90855 | $490.85500 |
| 300 | $4.66537 | $1399.61100 |
| 500 | $4.57544 | $2287.72000 |
| 1000 | $4.47237 | $4472.37000 |
